Дощ – твір-опис явища природи

Дощ – частина безперервного руху води в природі. Хмари накопичують у собі вологу й час від часу проливаються дощем на поверхню землі

У природі існують різні види дощів:

Звичайний.

   Просто дощ без яких-небудь ярко-вираженних ознак. Середня потужність, середня тривалість. Як правило, випадає в теплий період.

Зливовий

   Відрізняється раптовістю й особливою потужністю. За короткий період на землю виливається величезна кількість води. Злива часто супроводжується громом і блискавкою. Звичайно виникає наприкінці весни й улітку.

Затяжний осінній

   Такий дощ – ознака осіни. Він характеризується винятковою тривалістю – від декількох годин до декількох днів, неквапливістю, зниженою температурою.

Короткочасний.

   Основна ознака – швидкоплинність. Різкий початок і таке ж несподіване закінчення.

Грибний

   Цікаве природне явище – під час дощу продовжує світити сонце. Курячий дощ нетривалий. Уважається, що після нього добре ростуть гриби. У народі такий дощ ще називають «сліпим».

Сніжний.

   Цей дощ часто збігається з першим снігом. Виникає наприкінці осіни – початку зими.

Із градом.

  Незважаючи на крижинки, часом дуже великих розмірів, випадає найчастіше саме влітку, а не взимку. Звичайно короткочасний, потужний і нерідко небезпечний.

Це основні види дощів, які можна спостерігати щороку в різних крапках земної кулі.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>