Фольклорні джерела роману ‘Вершники»

I. Романтик Ю. Яновський та його роман у новелах “Вершники”. (Роман “Вершники” оригінальний як багатством змісту, так і досконалістю художньої форми, а ще і своєю символікою: символічні і назва роману, і назви новел, і зображувані події, образи.)

II. Художня своєрідність роману “Вершники”.

1. Багатство змісту і досконалість художньої форми твору. (“Вершники” – роман у новелах, у яких автор в стилі народного епосу розповідає про складні і буремні роки періоду громадянської війни. Кожна з новел має і народнопоетичні символи, і розмаїття планів зображення.)

2. Мова роману. (Мова твору глибоко емоційна, насичена метафорами, порівняннями, відзначається образністю у стилі народнопісенної творчості нашого народу. В романі багато звертань і до буремного 19-го року, і до героїв; багато народних епітетів – сини-красені, богатирі, Половчиха, яка символізує вірність, порівнюється з Ярославною; мова лаконічна, що свідчить про високу духовну велич героїв.)

3. Жанри народної творчості і роман Ю. Яновського “Вершники”. (Події в романі Ю. Яновський подає в героїчному, піднесеному плані. Це єднає роман із такими жанрами народної творчості, як українські народні думи, героїчні поеми, народні плачі. Новела “Подвійне коло” нагадує народні думи, “Лист у вічність” – баладу про подвиг безіменного листоноші, а “Шлях армій” – легенду про залізну троянду. Дуже багато творів цих жанрів в усній народній творчості.)

4. Символіка роману. (Роман Ю. Яновського насичений і символами: символічні і образи, і назва роману і новел, і зображувані події.)

III. Значення роману. (Роман “Вершники” – це болючі, але правдиві сторінки нашої історії.)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>