«Історія Русів» — розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVIII століття

I. Козацькі літописи. (Історія країни зберігається у книгах. На жаль, Україна протягом усього історичного розвитку потерпала від війн, у пожарищах яких горіли документи, а тому наша історія зберігається у піснях, легендах, перека­зах та в літописах, що дивним чином збереглися. «Літопис Самовидця» — це розповідь про боротьбу за гетьманську булаву між Брюховецьким та Сомком, про пожарища і розбрат між козаками. «Літопис гадяцького полковника Гри­горія Грабянки» — це свідчення очевидця про війну між козаками і польським військом та битву під Корсунем, про похід Хмельницького у польські землі на­весні 1655 року і зраду татар, про наругу, гніт і розорення, що творили поляки українцям і боротьбу козаків з численними ворогами.)

II. Історія України — це історія війн і горя народного.

1. Смерть Богдана Хмельницького. («Історія Русів» — оригінальний історич­ний документ, у якому не просто описані події, а дається оцінка усьому, що відбувалося. Автор описує трагічну і величну смерть Богдана Хмель­ницького, який і в останні хвилини свого жи ття болів душею за Україну.)

2. Союз між Карлом XII і Мазепою. (Король шведський у війні з Петром І мав могутнього союзника — старого українського гетьмана Івана Мазепу. Шведська і руська армія зустрілися у бою під Полтавою.

Автор літопису докладно описує стан військ, хід переговорів, битву і по­разку шведів.)

3. Оцінка автором дій і вчинків Карла XII і Мазепи. (Автор літопису розпо­відає нам не тільки про битви. Він зі співчуттям описує загибель шведської армії, жалюгідний стан пораненого і переможеного короля, який уже був не здатний щось вирішувати і віддавати накази своїм генералам, організа­торські здібності Мазепи, який не розгубився і переправив через Дніпро, а потім через Буг короля із залишками війська.)

III. Значення літопису «Історія Русів». (Літопис «Історія Русів» довгий час за­мовчувався, адже він показував правдиву картину подій, розкривав характери українських гетьманів і своєю правдивістю захищав ім’я Івана Мазепи, який за наказом Петра 1 і з легкої руки Олександра Пушкіна був відомий як гетьман, що підступно зрадив російського царя й інтереси України. Літописець дово­дить, що українські гетьмани намагалися захищати незалежність рідної землі.)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>