Короткий зміст Казка про царя Берендеї Жуковський У. А

Казка про царя Берендеї

Жив – Був цар Берендей, три роки був одружений, але не було дітей. Цар якось оглядав свою державу, попрощався із царицею й вісім місяців пробув в отлучке. Дев’ятий місяць закінчувався, коли він, під’їжджаючи до столиці, відпочити вирішив. Хотів пити, поїхав по полю й побачив колодезь. На поверхні ковшик плаває. Цар Берендей поспішно за ковшик – ковшик ладь від руки. Вирішив, що нап’ється без нього. Став пити просто так, його схопили за бороду. Голос зажадав те, що в царя, але чого він не знає. Погодився. Приїхавши в столицю, довідався, що в нього народився син.

Царевич ріс. Цар Берендей уже забув про угоду. Раз царевич заїхав у густу хащу. Раптом зашуміло в дуплі; вилазить звідти дивовижний якийсь старий, з бородою зеленої. Сказав передати Берендеєві, що пора борг віддавати.

Іван розповів батькові. Цар Берендей сполотнів. Берендей усе розповів. Іван поїхав.

Їде день, інш і третій; наприкінці четвертого під’їжджає до озера; бачить тридцять хохлатых сіреньких уточек поруч берега плавають; поруч тридцять білих сорочок. Підповз і одну з білих сорочок взяв. Вилізли уточки, перетворилися в дівиць, одяглися й полетіли. Залишилася одна. Попросила повернути, за це послужить йому службу. Вона дочка Кощія безсмертного, Марья – Царівна. Усього тридцять дочок. Порадила, як тільки побачить Кощія – Пануючи, упасти на коліна й повзти.

Спустилися в підземне царство. Кощій сидить на престолі у світлій короні; Іван став на коліна й поповз. Стало Кощієві смішно. Сказав, що Іван повинен отслужить три служби. Царевич ліг спати. На інший день Кощій до себе Івана – Царевича кликнув, сказав побудувати палац за ніч: щоб покрівля була золота, стіни з мармуру, вікна кришталеві, вкруг регулярний сад, і в саду ставки з карасями.

Повернувся до себе, блискуча бджілка підлетіла до віконця, впустив її, вона обернулася Марьей – Царівною. Сказала лягати спати, а завтра поранее встати; палац буде побудований.

Наступне завдання: вибрати із тридцяти дочок младщую, Марью – Царівну. Царівна сказала, що в неї на щоці буде Мошка. Вибрав правильно.

Третє завдання: поки буде горіти соломинка, зшити пари чобіт з облямівкою. Вирішили з Марьей бігти. Послали погоню. Марья зробилася річкою, Іван – залізним містком. Погоня вернулася. Знову посилає їхній Кощій. Марья – Царівна разом з Іваном – Царевичем і конем дрімучим зробилися лісом. Поскакав сам Кощій у погоню. Вона звернулася в церкву, він – у ченця, а кінь – у дзвіницю. Кощій поскакав додому.

Поїхали далі. Царевичеві схотілося в місто прекрасний заїхати. Царівна застерігала, сказала не цілувати дитини й залишилася білим каменем. Але він поцілував і забув усе.

Звернулася царівна квіткою, старий його вирив, посадив у хатинці. Прокинеться старий – у хатинці прибрано, опівдні обід зготований. Бабуся порадила встати до зорі й накрити хусткою те, що буде рухатися. Так і зробив, з’явилася Марья. Старий сказав, що Іван жениться. У місто селянкою пішла. Спекла пиріг для Івана. Іван відрізав верхівку, там два голуби, один говорив, щоб іншої не тікав, а те забуде, як Іван забув Марью – Царівну. Згадав всі, поїхали вони далі з Марьей. Приїхали, цар і цариця прийняли їх з веселощами. Весілля зіграли

Додав:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>