Кохання, Життя і Смерть у романі Еміля Золя «Kap’єpa Ругонів»

I Еміль Золя і його ругонівський цикл. (Інтродукція циклу — роман «Кар’єра Ру­гонів». У ругонівський цикл входять романи про велику буржуазію: «Здобич», «Дамське щастя», «Гроші», про міщанство — «Черево Парижа», «Накип».)

II Кохання, Життя і Смерть як найважливіші поняття людського життя у романі «Кар’єра Ругонів».

1. Кохання як основа життя у романі «Кар’єра Ругонів». (Кохання Аделаїди і Маккара, Сільвера і М’єтти. Кохання як символ природного оновлення.)

2. Життя різних верств населення у романі «Кар’єра Ругонів». (Для більшос­ті населення Плассану життя — це безцільне нидіння, або важка щоден­на робота. Сенсом життя не завжди стають діти. Антуан бачить сенс життя у тому, щоб ніколи нічого не робити і жити за рахунок іншого. Сільвер і М’єтта бачать сенс життя у коханні.)

3. Смерть у романі «Кар’єра Ругонів». (Страх смерті і страх життя у різних верств населення. Для міщан, які вмерли ще за життя, смерть не у фі­зичній загибелі, а у можливості втратити майно і владу. Для повстанців смерть — вища винагорода за сміливість і підтримку Республіки, для Сіль­вера і М’єтти — можливість назавжди залишитися один з одним, своєрід­ний апофеоз кохання. Для П’єра смерть є щаблем для досягнення влади. Він не зупиняється перед тим, що треба йти по крові, по трупах.)

III Символіка Кохання, Життя і Смерті у романі. (Червоний плащ і прапор, ро­жевий атласний клаптик, черевик із закривавленим підбором, колодязь і кла­довище, закрита і відкрита хвіртка, свічка.)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>