Кожна людина — неповторна II варіант

Мені на згадку приходять слова відомого поета В. Симоненка:

Ти знаєш, що ти — людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя — єдина,

Очі твої — одні…

Невеличка строфа, але тут — безодня змісту. Адже дуже часто люди забувають про свою неповторність, про цінність свого духовного світу. Люди не займаються самовдосконаленням, а, навпаки, деградують, зливаються із сірою масою, стають «як усі». Але ж цей заклик «як усі!» є загибеллю для особистості. Tpeба завжди пам’ятати, що людина — це, можна сказати космос у мініатюрі. На світі немає повністю однакових людей. У кожному є щось своє, неповторне. Xай це буде якась геніальна ідея чи може просто посмішка, але своя, особлива.

З усвідомлення своєї неповторності починається усвідомлення життя як найвищої цінності. Тут варто згадати великого діяча української літератури І. Франка та одну з його головних ідей, яка полягає в тому, що «правдивий, живий чоловік, людська одиниця» є найбільшою коштовністю на землі, бо вона — носій духу. Життя людське — це дивовижний витвір. Можна багато чого шукати і багато чого перепробувати. І не боятися при цьому помилок. Людина мусить боротися і мати свій вибір. Тільки тоді кожен з нас стане щасливим.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>