Подорож планетами разом із Маленьким принцом Антуана де Сент-Екзюпері

Одного разу я відчув себе чарівником. Мені потрібно було виконати завдання із зарубіжної літератури й прочитати «Маленького принца». От і перевіримо мої магічні здібності.

— Раз, два, три! Маленький принц, будь ласка, прийди!

Я розплющив очі, здивувався й зрадів. Поруч зі мною стояв хлопчик, як на картинці в підручнику.

— У подорож? — запитав він. — Я знаю твоє бажання. І допоможу. Моя планета знаходиться біля астероїдів 325, 326, 327, 329 і 330.

На першому астероїді король одразу сприйняв нас як підданих і то не дозволяв, то наказував позіхати. Король любив, щоб усе робилося тільки з його наказу. Правда, іноді накази його були розумні — як от про схід і захід сонця. Мені, як і Маленькому принцу, теж захотілося швидше покинути цю планету.

Хто ж на другій планеті? Честолюбець. У короля всі піддані, а в цього пихатого — усі шанувальники. Тікаймо далі.

Ми проминули планету пияка, навіть не повернувши туди. Навіщо? А от бізнесмен мене зацікавив, бо я й сам хочу бути бізнесменом. Але виявилося, що між королем, пияком і бізнесменом різниці майже немає: той просто випиває, а той просто володіє усім, що може побачити. «Ці дорослі таки незвичайні люди», — погодився я з Маленьким принцом.

У ліхтарника була та сама історія. Правда, він працював. Але робота ця була безглуздою. Планета крутилася все швидше, і йому доводилося щомиті гасити та запалювати ліхтар. Це добре, що він виконує наказ, але ж він зовсім забув про себе — не спить, не їсть.

— Давай відкладемо подорож до інших планет до наступного разу. Мені потрібно летіти на свою планету. На мене чекає моя троянда. Я обіцяв повернутися вчасно.

— Яка ж планета сподобалася тобі найбільше? — прокричав я услід своєму новому другові.

— Та планета, на якій живеш. Там усе твоє рідне й зрозуміле. Бережи те, що в тебе є.

Я повернувся на свою рідну планету й побачив, яка ж гарна наша Земля. Зелені ліси та ріки. Мій дім. Моя кімната. Усе прекрасно. Особливо, якщо гарний настрій.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>