Роб Рой характеристика образу

Роб Рой – Роберт Кэмпбел з клану Мак-Грегоров, отримав прізвисько Рой(Червоний) за колір волосся – шотландський горець; над усе ставить свободу і справедливість. Р. Р. – реальна історична особа, глава загону бойових легінів-сподвижників. Він займався набігами, грабежом і стягуванням данини, був оголошений державним злочинцем і знаходився з шотландськими, як і з англійською владою в стані справжньої війни. У народних представленнях і легендах Р. Р.

Виступає шотландським аналогом англійського Робіна Гуда, захисником слабких, покровителем бідних, борцем за справедливість і ворогом тих, що утискують простого народу. У романі Р. Р. виступає благодійником і рятівником головної дійової особи і оповідача, молодого Френка Осбальдистона, сина лондонського негоціанта. Батько відправляє Френка в Шотландію побачитися з дядьком і двоюрідними братами, що живуть в сімейному маєтку Осбальдистон-холі. Поїздка Френка доводиться на переддень якобитского заколоту 1715 р.

До того ж юнак закохується в Діану Верной, учасницю змови, дочку його організатора і духовного глави. На довершення до всього кузен Френка Рашлей здійснює потрійну зраду: прилучившись до якобитам, видає їх плани королівському уряду; втершись в довіру до батька Френка, викрадає важливі комерційні документи і привласнює гроші, що загрожує торговому дому Осбальдистона неминучим розоренням; підлаштовує звинувачення Френка в грабежі. На долю Р. Р.

Випадає позбавити молоду людину від судового переслідування, відновити його добре ім’я, повернути викрадене Рашлеем і покарати зрадника. Більше того,, після розгрому бунтівників Р. Р. рятує Діану і сера Вернона від арешту, тобто від вірної смерті, що дозволяє Френку після природної кончини, що послідувала незабаром, останнього одружуватися на коханій.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>