Що люди скажуть?

Є багато загальновживаних висловів, над якими слід замислитися кожній людині, що вважає себе дорослою. До таких належить і вислів: “Що люди скажуть?”

Відповідь можна знайти в народній моралі. Хіба ж ми не чули з дитинства, що треба чинити по совісті? Перед тим, як зробити якийсь непевний крок, батьки привчали нас замислитись: що люди скажуть? Переконували, що треба чинити по совісті, застерігали від порушення моралі. Норовливій дитині могли сказати: “Ти б посовістився перед Богом і людьми”.

Поняття про сумління закладено у мові, у словах. Доброзичливець — той, хто бажає добра. Злочинець — чинить зло людям.

Моральні настанови дають нам і біблійні заповіді: “Не вбивай!”, “Не кради!”, “Шануй батька свого і матір свою”. Протягом багатьох віків вони є скарбницею етичного і морального досвіду людства.

А скільки життєвої мудрості містять народні прислів’я: “Сумління — найкращий порадник”, “Добре ім’я — найкраще багатство”.

Якщо б ми глибше вдумувалися в мудрість усіх цих настанов, дотримувалися їхніх приписів, то не було б місця в суспільстві такому ганебному поняттю, як бездуховність.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>