Тематично-стильові особливості і поетика українських народних балад

І. Балади — найдавніший жанр усної народної творчості. (У сиву давнину балади-пісні супроводжувалися ритмічними танцями. З часом на перший план вийшли епічність і драматизм оповіді. В основі сюжету балади лежать незви­чайні, фантастичні події, а дійові особи, як правило, — прості люди.)

II. Основні риси, що відрізняють баладу від інших жанрів фольклору.

1 Форма балади. (Формою балада подібна до ліричної пісні, але, на відміну від пісні, у ній є сюжет, в якому відтворюються вчинки героя, його стосуіг ки з іншими людьми. У баладі може бути кілька дійових осіб, стосунки між якими розкриваються за законами епосу.)

2. Трагізм балад. (Балада — це сумовита ліро-епічна пісня. У ній розповіла’ ється про надзвичайні події, героїчні випадки, відбувається гостре проти стояння’добра і зла. Балада — це епос нещасливих доль. Визначальна риса цього жанру — драматизм.)

3. Реалістичність балад. (У баладах фантастичне поєднується з реальним. По­дії, згадані в баладі, відбуваються не в сиву давнину, а зовсім недавно, і всі вони потенційно можливі. Персонажі балад — не казкові герої, а реальні люди. Тут відсутня ідеалізація героїв, гіперболізація їхніх рис чи здібнос­тей.)

III. Художньо-поетичні засоби балад. (У баладах використовуються метафори, епітети, порівняння, художня тавтологія, синонімічні пари. Характерним t часте вживання пестливих слів, які передають глибокі ніжні почуття героя, його романтизм. Часто зменшувально-пестливі форми слів зворушують чита­чів до сліз.)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>