Відповіді до теми: творчість Б. Брехта

1. Чи можна назвати Бертольда Брехта засновником нової театральної системи, заснованої на принципі умовності й прямого впливу на свідомість глядача? Б. Брехт вважав, що в XX столітті боротьба за нафту, війни набагато більше впливають на долю людини, ніж нещасливе кохання до жінки друга, і тому театр має розкривати соціальні закономірності, пояснювати глядачеві, в якому суспіль­стві він живе, і викликати в нього бажання змінити дійсність. У його п’єсах часто буває так, що дія йде, як розповідь про події. Актори спілкуються із глядачами, виходять із ролі, висловлюють власні думки. У деяких п’єсах розповідь веде опо­відач. Він коментує хід дії, робить зауваження і т. д. Такими прийомами драма­тург намагається встановити з глядачем прямий контакт. Глядач не співпереживає героям, він констатує факти і доходить висновків не на рівні почуттів, а на рівні думок і здорового глузду.

2. Яким чином матінка Кураж бере участь у війні? Як вона до неї ставиться? Матінка Кураж — бідна жінка, яка переїжджає з місця на місце за військом, що веде війну, і продає свої товари солдатам і командирам. Її усі знають, до неї звертаються за дрібними послугами, часто-густо з нею розраховуються награбо­ваними речами. Здається, вона нікого й нічого не боїться, з кожної складної си­туації знайде вихід. Її мало обходить політика, але війна потрібна цій жінці, щоб вижити. Вона її не любить, та кінець війни сприймає як головну поразку в житті.

Матінка Кураж про всяк випадок тримає два прапори — своєї країни і ворога, щоб при нагоді вивісити потрібний прапор.

Вона не має почуття патріотизму, її не обходять перемоги й поразки. Головне для неї, щоб війна не закінчувалася ніколи.

Матінка Кураж не стане витрачати гроші абикуди. Навіть коли йдеться про життя сина, вона довго торгується, щоб заплатити менший викуп.

Та попри всю її меркантильність, жадібність до грошей, безпринципність вона не здатна на відкриту підлість. Жінка з обуренням відкидає пропозицію кухаря кинути Катрін і податися до міста, де він отримав у спадок шинок.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>