1. Яким був шлях П. Загребельного до письменництва?
Павло Архипович Загребельний народився 25 серпня 1924 року в с. Солошине Полтавської області. 1941 року закінчив школу і відразу пішов добровольцем на фронт, брав участь в обороні Києва, був поранений. Після лікування у шпиталі знову пішов на фронт. 1942 року після тяжкого поранення опинився у німецькому полоні. До 1945 року перебував у фашистських таборах смерті. Після звільнення з концтабору працював у радянській воєнній місії в Західній Німеччині. Після повернення на батьківщину закінчив філологічний факультет Дніпропетровського університету. Впродовж майже 15 років займався журналістською діяльністю. Працював у дніпропетровській обласній газеті, журналі «Вітчизна», поєднуючи роботу з письменницькою діяльністю. Вже в 1957 році вийшла книга П. Загребельного «Дума про невмирущого», присвячена воїнському та людському подвигу молодого радянського солдата, який загинув у фашистському концтаборі.
2. Коли вишили перші романи П. Загребельного?
У 1961 — 1963 роках, коли П. Загребельний працював головним редактором «Літературної газети» (пізніше — «Літературна Україна»), побачили світ три перші романи письменника: «Європа-45» (1959), «Європа-Захід» (1960), «Спека» (1960).
3. Які почесні звання і нагороди у письменника Павла Загребельного?
Павло Загребельний — український письменник, Герой України, лауреат Державної премії СРСР, Шевченківської премії. 1964— 1979 — секретар, 1979—1986 — 1-й секретар правління Спілки письменників України, Голова Комітету з державних премій імені Т. Г. Шевченка (1979—1987).
4. Яким показав письменник образ князя Ярослава Мудрого в історичному романі «Диво» ?
Образ Ярослава Мудрого — складний і суперечливий Він — мудрий і жорстокий, як правитель тієї доби, і в той же час — незахищений і вразливий, як звичайний смертний.
5. Що символізує образ Софії Київської в романі П. Загребельного «Диво» ?
Образ Софії Київської — символ духовного надбання українського народу.