Відповіді до теми: творчість П. Загребельного

1. Яким був шлях П. Загребельного до письменництва?

Павло Архипович Загребельний народився 25 серпня 1924 року в с. Солошине Полтавської області. 1941 року закінчив школу і відразу пішов добровольцем на фронт, брав участь в обороні Києва, був поранений. Після лікування у шпиталі знову пішов на фронт. 1942 року після тяжкого поранення опинився у німецько­му полоні. До 1945 року перебував у фашистських таборах смерті. Після звільнен­ня з концтабору працював у радянській воєнній місії в Західній Німеччині. Після повернення на батьківщину закінчив філологічний факультет Дніпропетровсько­го університету. Впродовж майже 15 років займався журналістською діяльністю. Працював у дніпропетровській обласній газеті, журналі «Вітчизна», поєднуючи роботу з письменницькою діяльністю. Вже в 1957 році вийшла книга П. Загре­бельного «Дума про невмирущого», присвячена воїнському та людському подвигу молодого радянського солдата, який загинув у фашистському концтаборі.

2. Коли вишили перші романи П. Загребельного?

У 1961 — 1963 роках, коли П. Загребельний працював головним редактором «Літературної газети» (пізніше — «Літературна Україна»), побачили світ три перші романи письменника: «Європа-45» (1959), «Європа-Захід» (1960), «Спека» (1960).

3. Які почесні звання і нагороди у письменника Павла Загребельного?

Павло Загребельний — український письменник, Герой України, лауреат Дер­жавної премії СРСР, Шевченківської премії. 1964— 1979 — секретар, 1979—1986 — 1-й секретар правління Спілки письменників України, Голова Комітету з держав­них премій імені Т. Г. Шевченка (1979—1987).

4. Яким показав письменник образ князя Ярослава Мудрого в історичному романі «Диво» ?

Образ Ярослава Мудрого — складний і суперечливий Він — мудрий і жорсто­кий, як правитель тієї доби, і в той же час — незахищений і вразливий, як зви­чайний смертний.

5. Що символізує образ Софії Київської в романі П. Загребельного «Диво» ?

Образ Софії Київської — символ духовного надбання українського народу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>