З чого сміється Мольєр?

Комедія і трагедія в епоху класицизму. Класицизм як художній напрям літератури XVII ст. «Класицизм» – у перекладі з латині – означає «зразковий». Для нього характерне звернення до античності як до ідеального. Класицизм засуджує розквіт абсолютної монархії, яка представляла себе в чистих і прекрасних формах, позичених в античності. Він тісно пов’язаний з ідеями Просвітництва, заснованого на пануванні філософії раціоналізму і ідеї розумно створеного світу. Правила комедії Класицизму: єдність часу, місця і дії; перевагу ідеї над розвитком сюжету, драматургічного конфлікту колізії і навіть сценічних персонажів. Для творів епохи Класицизму характерним є конфлікт громадських та особистих засад, обов’язки і почуття.

Жан-Батіст Мольєр і французька класицистична комедія XVII ст. Французький драматург Мольєр – Один з найяскравіших представників Класицизму, творець національної французької комедії. Головні завдання класицистичної комедії – виховання, освіта і розвага глядача. Комедія Мольєра «Міщанин у дворянстві», Як явище пізнього класицизму. Комедія «Міщанин у дворянстві» була вперше поставлена в замку Шамбор з нагоди королівського полювання. Велику роль у комедіях Мольєра грають етичні колізії, типові персонажі. Мольєр створює своїх героїв як узагальнені образи, Які відображають якийсь із недоліків суспільства. Міщанин Журден, Який бажає стати дворянином, виглядає смішно, намагається досягти своєї мрії, але суспільство, в якому він хоче опинитися, не заслуговує таких зусиль. У комедію введені образи жадібних вчителів, які використовують недалекого Журдена для своєї наживи. Усі образи Мольєр створював завдяки літературному засобу перебільшення: якості всіх героїв гіпертрофовану.

Молодий герой комедії Клеонт як позитивний приклад для навчання читача. Клеонт – розумний, чесний і справедливий людина. Він вважає, що обманювати не порядно, що не слід ховати справжнє походження; пишатися несправжнім титулом і привласнювати собі звання, які від народження тобі не належить – ницість.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>