Життя і доля Франца Кафки

І. Родина Кафки. (Франц Кафка народився 3 липня 1883 року у родині, яку складали дуже різні люди: мати походила з сім’ї освічених равінів, була культурною жінкою, а батько був різником свиней у селі, а потім вибився у фабриканти. Батько завжди силою натиску вирішував усі проблеми, що ранило Франца. Мати говорила німецькою мовою, батько – чеською, а син знав обидві.)

ІІ. Чужий усім. (Кафка походив з єврейської сім’ї, писав німецькою, живучи у Празі. Євреї були у Празі громадою, німці колонією, чехи – народом. Як єврей, він не був своїм у християнському світі. Як індиферентний єврей – бо саме таким Кафка був спочатку – вік не був своїм серед євреїв. Як єврей, що говорить німецькою, він не був своїм серед німців. Як богемець, він не був цілком австрійцем. Як службовець зі страхування робітників, він не повною мірою належав до буржуазії. Як бюргерський син, – не цілком до робітників. Та й на службі він був не увесь, бо почувався письменником. Але й письменником не був, бо всі сили віддавав сім’ї. Але й у сім’ї батька почувався “більш чужим, ніж найчужіший”. Це наклало відбиток на всю його творчість.)

ІІІ. Освіта і робота. (У 1901 – 1905 роках у Празі вивчає юриспруденцію та історію в університеті. З 1906 по 1907 стажується, а потім служить у страховому товаристві. Він мав ступінь доктора юридичних наук, але уникав кар’єри.)

ІV. Особисте життя. (Франц Кафка все життя присвятив батьківській родині і ніколи не мав своєї. Мав якусь хворобливу любов-ненависть до батька, якому ” все життя хотів довести власну значущість. У його житті були жінки: Феліція Бауер, Дора Дімант, Юлія Вохрицех, Мілена Єссенська, але хоча з трьома з них він різного часу був заручений, до одруження не дійшло. 1917 року він захворів на туберкульоз і, вийшовши 1922 року на пенсію, буквально втік до Берліну, щоб стати літератором. Там він і жив з 1923 року разом із Дорою Дімапт. З червня 1924 року помер у Кірлінгу під Віднем.)

V. Творчість. (За життя він опублікував лише одну шосту усього, що написав. Своєму другові Максу Броду він заповідав спалити всі свої твори по смерті. Але той порушив волю Кафки, і світ пізнав багатство його творчості. Найбільш відомі твори: “Перетворення” (1914), “Процес” (1918-1925), “Замок” (1926), “Америка” (1927). Більшість творів з’явилася багато пізніше від часу написання.

Крім того, свого часу один із його приятелів Густав Яноух, який ходив за Кафкою і записував його вислови і думки, видав потім це окремою книжкою. За життя Кафки вийшло друком лише три збірки новел: “Спостереження” (1913), “Сільський лікар” (1918), “Художник голоду” (1924).)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>